Nietypowe miejsce na karnawał

Nietypowe miejsce na karnawał

Imprezy w nietypowych miejscach są teraz bardzo popularne! Mamy dla ciebie kilka ciekawych pomysłów.

Dyskoteka z rejsem po morzu

Zabawa na promie pływającym po Morzu Bałtyckim jest propozycją, której na pewno nie zapomnisz! Sylwester lub karnawałowy weekend spędzony na wielkiej wodzie we dwoje lub w gronie przyjaciół, ma posmak prawdziwej przygody. W trakcie rejsu można nie tylko potańczyć, pysznie zjeść i spędzić noc w kajucie. Czeka na nas też wiele innych atrakcji.

Promy wycieczkowe przypominają mini-miasta z częścią rozrywkową i wypoczynkową. Na pokładzie można bawić się na parkiecie z DJ-em lub na koncercie gwiazdy. Niektóre linię, np. Stena Linę, oferują spotkania z kapitanem i pokazy sztucznych ogni. Można też pójść do baru lub restauracji {w cenie biletu za rejs zwykle jest wliczone wyżywienie w formie bufetu szwedzkiego). Rejsy karnawałowe mają promocyjne ceny (ok. 260 zł/za osobę).

Na pokładzie można odetchnąć, podziwiając rozgwieżdżone niebo. A za dodatkową opłatą skorzystać ze SPA.

Rejsy po Bałtyku mogą być połączone ze zwiedzaniem nadmorskich miast, np. Sztokholmu lub Helsinek.

W rejs - niezależnie, czy w jego trakcie schodzi się na ląd, czy nie - trzeba zabrać dowód osobisty lub paszport.

Muzyka, śpiew i tańce pod ziemią

Szampańska zabawa w starej sztolni lub warzelni soli? Czemu nie! Kopalnie w Zabrzu, Wieliczce czy Bochni organizują różne noworoczne imprezy.

To propozycje i dla tych, którzy chcą l potańczyć przy muzyce filmowej lub gorących rytmach, i dla wielbicieli muzyki poważnej. Rozbrzmiewające w podziemnych salach dźwięki tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat!

W „Wieliczce” można posłuchać koncertu artystów Opery Krakowskiej. Muzycy wykonają utwory Johannesa Straussa. Najbliższe gale odbędą się 7 i 8 stycznia, początek o godz. 18.

Noc filmowych przebojów organizuje Kopalnia soli w Bochni. Impreza będzie miała charakter gali Oscarowej (mile widziane są wieczorowe kreacje, bo gości czeka spacer po czerwonym dywanie).

Start już w sylwestra (bilety są jeszcze dostępne). Kopalnia Guido w Zabrzu 6 lutego organizuje podziemny bal w klimacie karnawału w Rio. Impreza jest przeznaczona dla osób dorosłych, odbywa się na głębokości 320 metrów.

W pobliżu każdej kopalni są pokoje gościnne lub hotele, gdzie można zarezerwować nocleg. Więcej informacji znajdziesz na stronach każdej z kopalń.

Bale i noclegi w zamkowych komnatach

Karnawał może być okazją do rodzinnych wyjazdów. Bardzo modne jest odwiedzanie zamków. Ich oferta w całej Polsce jest naprawdę bogata. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Rodzice mogą bawić się na balu lub dancingu. Dzieci w tym czasie mogą brać udział w animacjach, a nawet lekcjach historii - każdy obiekt ma swoją legendę i skrywa jakąś tajemnicę. Organizatorzy dodatkowo oferują imprezy integracyjne dla gości w każdym wieku, np. kuligi lub ogniska. Zamkowa kuchnia serwuje staropolskie lub regionalne specjały.

Noworoczny bal kostiumowy na zamku Ryn (koło Giżycka).

Tu odnajdą się wszyscy, których interesuje historia. Zamek „pamięta” czasy krzyżackie, a jego współcześni goście mogą na jedną noc przenieść się do przeszłości na dworskim balu, gdzie obowiązuje dawna etykieta i strój z epoki. Natomiast na zamku w Mosznej (niedaleko Opola) oprócz balu na gości czekają szlacheckie konkurencje i różne historyczne niespodzianki. W czasie karnawału, np. w weekendy, oba zamki organizują atrakcyjne pobyty wypoczynkowe dla rodzin.

Karnawałowe dancingi z muzyką na żywo organizuje Zamek na Skale (blisko Lądka Zdroju). Atrakcją są noclegi w rycerskiej komnacie. W zamkowym hotelu znajduje się też SPA (po zabawie tanecznej można skorzystać z upiększających i relaksujących zabiegów).

Facebook

YouTube

Ciekawostki

Kategorie

Tagi

czy wiesz, że... drapieżniki dzieci jastrzębiokształtne jętki kambr karnawał lód mars modliszki mózg osobowość psychologia ptaki drapieżne ptaki śpiewające sawanna skoczogonki, widłogonki, rybiki skorki turcja umysł ważki widelnice ziemia

Reklama

Fatal error: Cannot use [] for reading in /home/newglob/domains/pociagdonatury.pl/public_html/9e5b5ebee85138b10ad61cd208018696/SeoPilotClient.php(394) : runtime-created function on line 18